Rośnie zainteresowanie cyber-fitnessem

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W obecnej sytuacji wzrosło zainteresowanie cyber-fitnessem. Jest to nowy trend, który z pewnością utrzyma się na dłużej. Dzięki cyber-fitnessowi można zadbać o formę bez wychodzenia z domu. Na czym polega cyber-fitness i dlaczego jest dobrą alternatywą dla fitnessu prowadzonego na siłowni? 

Czym jest cyber-fitness?

Cyber-fitness jest nowym trendem w fitnessie. Polega na ćwiczeniach, które są wykonywane przez wcześniej nagranych lub stworzonych przez informatyków „trenerów”. Wiele gier na konsole oraz PC również nawiązuje do cyber-fitnessu. Postacie trenerów pokazują nam ruchy, a także wyłapują w nich ewentualne błędy. Wszystko dzięki czujnikom ruchu, które są ukryte w kamerze do PS4 i w kontrolerach. Takie czujniki ma np. konsola Nintendo Switch. Kontrolery mają specjalne paski na nadgarstek, dzięki którym urządzenie nie wypadnie nam z rąk podczas ćwiczeń. 

Cyber-fitness – gry fitness, które na pewno nas zainteresują

Cyber-fitness oparty na zajęciach fitness prowadzonych na zasadzie gry jest bardzo ciekawą alternatywą, zwłaszcza dla młodych osób. To dobra zachęta do ruchu, ponieważ traktujemy te ćwiczenia jak zabawę, a nie jak trening. Podczas gry można wybrać różne poziomy trudności oraz muzykę. Ciekawą propozycją jest gra Just Dance 2021, która niedawno pojawiła się na rynku i dostępna jest na platformie Nintendo Switch. Podczas rozgrywki wybieramy piosenkę oraz poziom trudności. Trenerzy pokazują nam ruchy, które wychwytywane są później przez kontroler. Możemy też sprawdzić kiedy się pomyliliśmy, a kiedy ruch został oddany perfekcyjnie. Za każdy taniec zbieramy punkty oraz monety. Punkty pozwalają nam na odblokowanie kolejnych piosenek oraz poziomów trudności. Monety z kolei mogą być wymieniane na skórki do postaci oraz naklejki, którymi ozdobimy naszą postać stworzoną w grze. Gra umożliwia nam taniec nawet z sześcioma osobami, więc jest to świetny pomysł na zabawę z przyjaciółmi. 

Playstation wydało w 2010 roku grę Zumba Fitness. Zumba była bardzo popularna na siłowniach i jest połączeniem tańca i aerobiku. Dzięki kontrolerom gra wychwytuje nasze ruchy, a później przenosi je do gry. Możemy na bieżąco sprawdzać, czy wykonujemy tę samą choreografię, która pojawia się w grze. Gra wyróżniała się innowacyjnym podejściem do cyber-fitnessu i była początkiem dla takich tytułów jak Fitness Boxing, który doczekał się już drugiej części wydanej w 2020 roku. Ta propozycja z kolei łączy elementy aerobiku i boksu. Dzięki niej możemy spalić kalorie i poprawić wydolność naszego organizmu. 

Cyber-fitness z trenerami   

Przez pandemie wiele siłowni zaczęło prowadzić zajęcia online. Dzięki nowym technologiom jest to znacznie prostsze. Obecnie trenerzy prowadzą zajęcia przez internet, na które możemy kupić jednorazowe wejście lub karnet. Wszystkie ćwiczenia są dokładnie omawiane i pokazywane z każdej strony. Pozwala to na ich prawidłowe wykonywanie, co jest pomocne  dla osób początkujących. Platformą, która zajmuje się głównie cyber-fitnessem jest  Cyberobics. Możemy na niej wybrać trenera oraz rodzaj zajęć. Do wyboru mamy: ABS, jogę, taniec, pilates, stretching oraz cycling. Wiele zajęć nie wymaga od nas specjalistycznego sprzętu. Wystarczy butelka z wodą oraz wygodna mata, by móc ćwiczyć w domu. Trenerzy dokładnie pokazują, jak wykonywać ćwiczenia. Mamy też możliwość dopasowania tempa ćwiczeń do naszego poziomu zaawansowania.  

Jakie są plusy cyber-fitnessu?  

Cyber-fitness jest bardzo dobrym sposobem na utrzymanie formy mimo zamkniętych siłowni. Czasem to jedyna alternatywa dla osób, które są zmuszone do przebywania w domu. Dostęp do zajęć prowadzonych online jest często darmowy. Można również korzystać z gotowych programów na Youtube, gdzie znajdziemy wiele ciekawych ćwiczeń oraz choreografii. 

Cyber-fitness to doskonały sposób dla właścicieli siłowni na przetrwanie ciężkiego czasu związanego z pandemią oraz lockdownem. Dzięki temu po otworzeniu siłowni będziemy mogli korzystać z nich w pełnym zakresie, a trenerzy tam pracujący zachowają swoje miejsce pracy.

agdolesno

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*