JAK WYBRAĆ KREM DLA MĘŻCZYZN?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu mężczyzna używający kremu do codziennej pielęgnacji uznany byłby za pozbawionego męskości. Obecnie jednak mamy do czynienia z innymi poglądami społeczeństwa – mężczyzna dbający o swój wygląd jest pożądany przez niemal każdą kobietę, a jego nienaganna cera, piękna fryzura i perfekcyjnie przycięta broda to synonim męskości. Właśnie dlatego na drogeryjnych półkach znaleźć można dziesiątki produktów do pielęgnacji ciała panów. W jaki sposób wybrać dla nich krem, by ten najlepiej dbał o potrzeby konkretnego mężczyzny?

Odpowiednia pielęgnacja twarzy

Większość kobiet przed snem nie wyobraża sobie ominięcia nakładania kremu na twarz. Produkty różnią się od siebie gęstością, poziomem natłuszczania skóry, czy zapachem. Nie inaczej jest również w przypadku kremów do twarzy dla mężczyzn, które zróżnicowane są według tych samych kryteriów, co w przypadku płci pięknej.

By jak najlepiej wybrać krem dla mężczyzny, warto poznać oczekiwania jego skóry. Jeśli pan nie rozstaje się ze swoim zarostem, z pewnością będzie potrzebował odpowiedniego kremu nawilżającego, który dostarczy cerze ukrytej pod zarostem niezbędnych dla niej składników.

Dodatkowo panowie skarżący się na problem podkrążonych oczu mogą także postawić na specjalne kremy dedykowane delikatnemu obszarowi wokół ich oczu. Producenci przygotowali specjalne kosmetyki skoncentrowane na suchej skórze całej twarzy – wówczas krem cechuje się wyjątkowym poziomem tłustości i jest zazwyczaj rzadszy, niż kremy stosowane pod zarost.

Nie wolno zapomnieć, że twarz mężczyzny to także podrażnienia po goleniu. Obowiązkowym elementem wyposażenia kosmetyków panów są więc specjalne kremy łagodzące podrażnienia. W tym przypadku najlepiej zdecydować się na sprawdzonych producentów – podrażnienia skóry są szczególnie wrażliwe na oddziaływanie zewnętrznych kosmetyków.

Ich nieodpowiedni skład może dodatkowo pogłębić ból i zaczerwienienie związane z ich pojawieniem się na skórze. Najlepsze kremy na podrażnienia dla mężczyzn oznaczają zazwyczaj cenę wyższą, niż średni koszt pozostałych produktów na półce.

Co z kremem dla pozostałych części ciała?

Jednakże ciało mężczyzny to nie tylko twarz! Pozostałe jego części równie mocno potrzebują odpowiedniej pielęgnacji – szczególnie, jeśli woda wykorzystywana do kąpieli dodatkowo wysusza wrażliwą skórę. W przypadku wyboru kremu do ciała dla mężczyzn warto kierować się gęstością produktu oraz jego zapachem.

Codzienne smarowanie tak dużej powierzchni ciała ma przede wszystkim nawilżać suchą skórę i pozostawiać po sobie przyjemny zapach. Mniej gęste produkty są w tym przypadku bardziej wydajne. Kupione opakowanie dobrego, rzadkiego kremu nawilżającego oznacza zazwyczaj kilka tygodni jego wykorzystywania.

Decydując się na zakup kremów dla mężczyzn, warto postawić na testowanie – jeśli pozornie dobry produkt okaże się nieskuteczny w pielęgnacji ciała danej osoby, należy wymienić go bez wahania. Nie można mówić o uniwersalnych kosmetykach, działających równie dobrze na każdy rodzaj skóry. Istotne jest więc obserwowanie ciała po stosowaniu konkretnych produktów.

agdolesno

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*