Finger Brush – w czym tkwi fenomen tej szczotki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli choć trochę interesujesz się świadomą pielęgnacją włosów, na pewno kojarzysz popularną szczotkę Finger Brush. Czy wiesz jednak, dlaczego jest aż tak znana? Jakie są jej główne cechy i dlaczego warto ją kupić? Sprawdź!

Racjonalne dbanie o włosy to temat, który w ostatnich latach zyskał ogromną popularność. Widać to szczególnie w social mediach – grupy na Facebooku pękają w szwach, podobnie jak hashtagi na popularnych platformach. Oczywistą koleją rzeczy jest to, że włosomaniacy stworzyli już listę produktów must-have, czyli takich, bez których właściwa pielęgnacja będzie niemożliwa do wykonania. 

Podstawowe wyposażenie to oczywiście szczotka – króluje tu Olivia Garden Finger Brush. Skąd wziął się jej fenomen i czym się charakteryzuje? Już mówimy.

Praktyczna, bezpieczna konstrukcja

Pierwszą rzeczą, rzucającą się w oczy w przypadku tej szczotki, jest jej konstrukcja. Posiada ona elastyczne „palce” (w zależności od modelu może być ich 4, 6 czy nawet 8), które mają za zadanie skutecznie rozczesywać włosy bez ich wyrywania oraz niszczenia. Dodatkowo taki kształt głowicy gwarantuje swobodny przepływ powietrza, a także możliwość czesania na mokro. 

Szczotka jest lekka i wygodna w użyciu, wykonana z trwałego tworzywa sztucznego oraz stworzona w taki sposób, by dostosowywała się do kształtu głowy. 

Kolce, które pobudzają cyrkulację krwi 

W Finger Brush zamontowano jonizowane, antystatyczne kolce zakończone kulkami, dzięki czemu nie elektryzują włosów oraz ich nie puszą. Włosie dzika gwarantuje zaś, że rozczesywanie nie boli, a kosmyki będą wygładzone i pełne blasku. Dodatkowo, tego typu igły masują skórę głowy, co jednocześnie stymuluje porost włosów. 

Prosta stylizacja

Każda szczotka z serii Finger Brush posiada w swojej konstrukcji ukryty szpikulec (wysuwany z rączki). Jego zadaniem jest pomoc w robieniu równego przedziałka, a także w dzieleniu włosów na pasma, co przydaje się przy suszeniu albo robieniu konkretnej fryzury.

Opisywana szczotka świetnie spisuje się przy rozplątywaniu kołtunów i splątanych kosmyków. Można ją bezproblemowo wykorzystać przy różnego rodzaju zabiegach z zakresu świadomej pielęgnacji włosów (na przykład przy wczesywaniu we włosy odżywki na mokro).

Czy warto kupić Finger Brush?

Zdecydowanie tak! Cena szczotki nie jest wysoka (najmniejszą wersję można zakupić już za ok. 30 zł), a efekty jej używania widać bardzo szybko. Włosy są prostsze, gładsze i o wiele łatwiejsze w rozczesywaniu – nie trzeba już dłużej szarpać ich na siłę. 

Jeżeli chodzi o dobór konkretnej wielkości do swoich potrzeb, co do zasady model z czterema palcami stosuje się do włosów krótkich i cienkich, a z ośmioma – do grubych i ciężkich. Finger Brush z sześcioma rzędami igieł to natomiast najbardziej uniwersalna wersja, dobra dla każdego. 

Aby zadbać o właściwą higienę skóry głowy, a także przedłużyć żywotność szczotki, pamiętaj o jej regularnym myciu. Najlepiej użyj do tego szamponu – pozbędziesz się w ten sposób szkodliwych bakterii, kurzu oraz resztek środków do stylizacji.

Zdj. główne: Shari Sirotnak/unsplash.com

agdolesno

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*