Moda na chodzenie z kijkami nie przeminęła. Kolejne imprezy nordic walking w drodze!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nordic walking to jedna z kilku dyscyplin, które notują w ostatnim czasie największy skok popularności w Polsce. Maszerowanie z kijkami w malowniczych okolicznościach przyrody dla wielu stało się nieodłączną częścią życia. Nie może więc dziwić fakt, że na terenie całego kraju regularnie odbywają się wydarzenia z tym niepozornym sportem w roli głównej. Gdzie tego lata powinni udać się miłośnicy nordic walking?

Zawody nordic walking 2021: Cała Warszawa rywalizuje na kijki!

Warszawa stanowi centrum rozmaitych imprez sportowych, w których skład wchodzą oczywiście również te dotyczące nordic walking. Za nieco ponad miesiąc na zielonych terenach Mokotowa zostanie rozegrany ECO Bieg NaturaLnie. Podzieleni na kategorie wiekowe uczestnicy zmierzą się z trasą 5 km, a na każdego czeka pamiątkowy medal. Zapaleni biegacze mogą spróbować swoich sił w 2 Biegu, natomiast dla entuzjastów maszerowania z kijkami przygotowano Marsz Eko Mokotów.

Emocji nie zabraknie również w Lesie Kabackim, gdzie co jakiś czas będą odbywać się kolejne wydarzenia. Ze względu na pandemię kilka poprzednich imprez zostało odwołanych, ale przed miesiącem z powodzeniem rozegrano już zawody pod hasłem „W stronę lata”. Kolejny turniej „Babie Lato” ma mieć miejsce 11 września, zaś do końca roku zaplanowano jeszcze trzy inne wydarzenia dla fanów nordic walking i lekkiej atletyki.

Dzisiaj całkiem sporą ekipą wystartowałyśmy w Bieg “W stronę Lata” w Lesie Kabackim – Bieg 10km i Nordic Walking 5km…

Opublikowany przez KijkiMirki Sobota, 12 czerwca 2021

Ogólnopolski Puchar Nordic Walking 2021: Czas na Murowaną Goślinę i Gdańsk

Niezwykle ciekawie przebiega także cykl turniejów Ogólnopolski Puchar Nordic Walking. Jego ostatnia edycja miała niedawno miejsce w Wągrowcu, gdzie łącznie stawiło się ponad 250 entuzjastów tego sportu! Kolejne imprezy odbędą się 21 sierpnia w Murowanej Goślinie oraz 12 września w Gdańsku. Rozgrywany w Potęgowie finał przewidziano z kolei na sobotę 18 września. Rejestracja na zawody jest prowadzona za pośrednictwem strony pucharnw.pl.

💥Za nami kolejne wspaniałe święto nordic walking – Etap 5 Wągrowiec – Puchar Wielkopolski Nordic Walking.🥢🏆

👉Dopisało…

Opublikowany przez Puchar Nordic Walking Niedziela, 18 lipca 2021

A tak było w ubiegłym roku podczas Pucharu Wielkopolski Nordic Walking – Wągrowiec 2020:

Foto wyróżniające: Pixabay

agdolesno

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*